Offering you a complete choice of products which include cylindrical brush spiral fill and cylindrical brush full fill.
₹ 125 / Number Get Latest Price
| Bristle Material | Polypropylene |
| Brush Length | 11 - 15 inch |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Inside Diameter | 1 mm |
| Diameter | 0.15 mm |
| Overall Length | 60 mm |
₹ 1300 / Number Get Latest Price
| Bristle Material | Polypropylene |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Inside Diameter | 18 mm |
| Overall Length | 69 mm |
| Diameter | 0.22 mm |
Prakesh Sumeriya (Director)
Brush India Mfg. Private Limited
31, Tirupati Estate, Near Manchhani Masjid, Saraspur
Asarwa Ext South, Ahmedabad - 380024, Gujarat, India