Pioneers in the industry, we offer twisted in wire brush from India.
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Brush Diameter | 5 mm |
| Bristle Material | Carbon Steel |
| Brush Length | 150 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
| Stem Material | Galvanized Steel |
| Bristle Length | 1 - 2 inch |
| Tip Type | Cut Tip |
| Overall Length | 6" to 16" |
| Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Synthetic Fibers, Animal Fibers, Vegetable Fibers |
Prakesh Sumeriya (Director)
Brush India Mfg. Private Limited
31, Tirupati Estate, Near Manchhani Masjid, Saraspur
Asarwa Ext South, Ahmedabad - 380024, Gujarat, India