Our product range includes a wide range of glass washing strip brushes, glass washing brushes and glass washing rollers brush.
₹ 125 / Number Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brush Type | Double Row |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Strip Length | 3 inch |
| Bristle Length | 21 - 30 (mm) |
| Weight | 500 g |
| Bristle Material | Nylon |
| Shape | Cylinder |
| Type | Cleaning Brush |
₹ 1250 / piece Get Latest Price
| Usage/Application | Cleaning |
| Material | Nylon |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Color | White |
| Brand | Brush India |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Brush Type | Bottle brush |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Length | 25 cm |
| Usage/Application | Cleaning |
| Brush Diameter | 10 mm |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Application | Wine glass |
| Material | Nylon |
| Color | White, Yellow |
| Handle Material | Plastic |
Prakesh Sumeriya (Director)
Brush India Mfg. Private Limited
31, Tirupati Estate, Near Manchhani Masjid, Saraspur
Asarwa Ext South, Ahmedabad - 380024, Gujarat, India